Bez kategorii

4 sekrety soku malinowego w walce z przeziębieniem

22 Gru , 2014  

Sekret 1- kwasy salicylowe

Syrop z malin zawiera kwasy salicylowe, które działają jak naturalna aspiryna. Kwasy te są bardzo dobrym środkiem przeciwgorączkowym,  pobudzają czynności gruczołów potowych a zwiększenie potliwości obniża temperaturę ciała.

Kwasy salicylowe są również bardzo skuteczne w walce z zapaleniem jamy ustnej, gardła i krtani gdyż wykazują działanie antyseptycznie, walczą z wirusami i bakteriami, które zaatakowały nasz organizm podczas przeziębienia.

Sekret 2- cyjanidyna

Cyjanidyna, organiczny związek chemiczny z grupy antocyjanidynów, wykazuje działanie przeciwzapalne silniejsze od aspiryny, jest także silnymi przeciwutleniaczem, silniejszymi niż witamina E czy witamina C.

Sekret 3- olejki eteryczne

Olejki eteryczne zawarte w malinach mają właściwości rozgrzewające co jest szczególnie ważne podczas przeziębienia.

Sekret 4- witamina C

Maliny zawierają dużo witaminy C, która aktywizuje i wzmacnia układ odpornościowy oraz skraca czas infekcji górnych dróg oddechowych.

Ważne!

Z powyższych czterech sekretów wynika, że pełnowartościowy sok z malin może być z powodzeniem stosowany podczas przeziębienia a w szczególności podczas walki z przeziębieniem u kobiet w ciąży i u małych dzieci. Jest on w pełni naturalny a przez to bardzo bezpieczny.

, , , , , , , , , , , ,Comments are closed.