Maliny,zdrowa żywność

Kobiety w ciąży stosują sok malinowy podczas przeziębienia!

27 Gru , 2014  

Co takiego jest w malinach i w soku z malin dobrego dla kobiet w ciąży walczących z przeziębieniem?Otóż… malina zawiera wiele naturalnych substancji pomagających zwalczać przeziębienie. Takich jak kwasy salicylowe, cyjanidyna, witaminę C czy olejki eteryczne.

Kwasy salicylowe zawarte w tych owocach wykazują działanie jak naturalna aspiryna. Są one bardzo dobrym środkiem przeciwgorączkowym, ponieważ pobudzają czynności gruczołów potowych a zwiększenie potliwości obniża temperaturę ciała. Kwasy salicylowe wykazują również działanie antyseptycznie, walczą z wirusami i bakteriami, co jest pożądane w leczeniu zapalenia jamy ustnej, gardła i krtani oraz przeziębienia.

Cyjanidyna, organiczny związek chemiczny z grupy antocyjanidynów, wykazuje działanie przeciwzapalne silniejsze od aspiryny, jest także silnym przeciwutleniaczem, silniejszym niż witamina E czy witamina C.

Maliny zawierają sporo witaminy C, która aktywizuje i wzmacnia układ odpornościowy oraz pomaga w skróceniu czasu infekcji górnych dróg oddechowych.

Owoce te, jak i sok z nich zrobiony zawierają olejki eteryczne, które mają właściwości rozgrzewające co w oczywisty sposób pomaga przy przeziębieniu.

Z powyższych przykładów wynika, że sok z malin w naturalny sposób pomaga zwalczać przeziębienie, zapalenie jamy ustnej, gardła i krtani co może pomóc w ograniczeniu stosowania leków podczas ciąży.
Podczas ciąży….. sok z malin.

, , , , , , , , ,Comments are closed.