Bez kategorii,Porzeczka Czarna,zdrowa żywność,zdrowy tryb życia

pełno zdrowia w czarnej porzeczce

15 Sie , 2017   Gallery

Co prawda sezon na świeże owoce i młode liście czarnej porzeczki już się zakończył, jednak mimo wszytko przygotowałam zbiór informacji na temat właściwości tego owocu. Jak zapewne się domyślacie, jest to bardzo wartościowy owoc, który ceniony jest przede wszystkim za bogactwo witamin oraz mikro i makro elementów. W naszym klimacie wśród jadalnych roślin porzeczka jest na trzecim miejscu jeśli chodzi o zawartość Witaminy C. Wystarczą dwie garstki, no może dwie i pół czarnej porzeczki aby dostarczyć potrójną dzienną dawkę witaminy C! Świeżą zaleca się jeść jako zastępstwo pigułek!

Zarówno liście czarnej porzeczki – które też są jadalne jak i owoce dzięki zawartości mikro i makroelementów polecane są jako dodatek do diety dla osób chorych. Zaleca się je osobom z problemami sercowymi ( nadciśnienie, miażdżyca), dla tych którym szwankują drogi moczowe ( zapalenie nerek, kamica nerkowa, zapalenie dróg moczowych) a także tym którzy borykają się z chorobami stawów w tym z reumatyzmem. Czarne porzeczki to samo zdrowie – działają przeciwzapalnie, antyoksydacyjnie…wspomagają odporność organizmu, dlatego warto się nimi wspomagać przy i po antybiotykoterapii. Poniżej na infografice możecie sprawdzić, jaki wpływ na nasz organizm mają owoce czarnej porzeczki.

o dzialaniu-01

A cóż zrobić, kiedy czas na świeże owoce się zakończył? Zapraszam do naszego sklepu, gdzie możecie nabyć szereg produktów z czarnej porzeczki, przygotowanych tradycyjnymi metodami, tak aby cieszyły nie tylko smakiem i aromatem, ale zachowywały właściwości zdrowotne czarnej porzeczki.

https://www.sklep.owocowo.com.pl/dzem-z-czarnej-porzeczki-bez-cukru,3,1294,1819

https://www.sklep.owocowo.com.pl/dzem-domowy-z-czarnej-porzeczki,3,1293,1817

https://www.sklep.owocowo.com.pl/sok-domowy-z-czarnej-porzeczki-bez-dodatku-cukru,3,1292,1815

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.