Bez kategorii,Porzeczka Czarna,zdrowa żywność,zdrowy tryb życia

pełno zdrowia w czarnej porzeczce

15 Sie , 2017   Gallery

Co prawda sezon na świeże owoce i młode liście już się zakończył, jednak mimo wszytko przygotowałam zbiór informacji na temat czarnej porzeczki. Jak zapewne się domyślacie, jest to kolejny bardzo wartościowy owoc, który ceniony jest przede wszystkim za bogactwo witamin oraz mikro i makro elementów. W naszym klimacie wśród jadalnych roślin porzeczka jest na trzecim miejscy jeśli chodzi o zawartość Witaminy C. Wystarczą dwie garstki, no może dwie i pół aby dostarczyć potrójną dzienną dawkę witaminy C! Świeżą zaleca się jeść jako zastępstwo pigułek!

Zarówno liście czarnej porzeczki – które też są jadalne jak i owoce dzięki zawartości mikro i makroelementów polecane są w leczeniu wielu chorób. Zaleca się je osobom z problemami sercowymi ( nadciśnienie, miażdżyca), dla tych którym szwankują drogi moczowe ( zapalenie nerek, kamica nerkowa, zapalenie dróg moczowych) a także tym którzy borykają się z chorobami stawów w tym z reumatyzmem. Czarne porzeczki to samo zdrowie – działają przeciwzapalnie, antyoksydacyjnie…wspomagają odporność organizmu, dlatego warto się nimi wspomagać przy i po antybiotykoterapii. Poniżej możecie sprawdzić, jaki wpływ na nasz organizm mają owoce czarnej porzeczki.

o dzialaniu-01

A cóż zrobić, kiedy czas na świeże owoce się zakończył? Zapraszam do naszego sklepu, gdzie możecie nabyć szereg produktów z czarnej porzeczki, przygotowanych tradycyjnymi metodami, tak aby cieszyły nie tylko smakiem i aromatem, ale zachowywały właściwości zdrowotne czarnej porzeczki.

Sok domowy z czarnej porzeczki

Syrop domowy z czarnej porzeczki

Syrop domowy z czarnej porzeczki słodzony sokiem jabłkowym

 

, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.