Maliny,zdrowa żywność

Syrop z malin jako eliksir na przeziębienie u dzieci!

22 Gru , 2014  

Syrop ze świeżych owoców jest skutecznym, od dawna znanym i stosowanym domowym środkiem napotnym. Pobudza on czynność gruczołów potowych oraz wywołuje obfite wydzielanie potu po upływie niespełna godziny od chwili wypicia. Może pomagać w walce z przeziębieniem, anginą i grypą.

Dzieje się tak dzięki kwasowi salicylowemu, cyjanidynie , witaminie C i olejkom eterycznym zawartych w tych owocach.

Kwasy salicylowe zawarte w tych owocach wykazują działanie jak naturalna aspiryna. Są one bardzo dobrym środkiem przeciwgorączkowym, ponieważ pobudzają czynności gruczołów potowych, a zwiększenie potliwości obniża temperaturę ciała. Kwasy salicylowe wykazują również działanie antyseptycznie, walczą z wirusami i bakteriami, co jest pożądane w leczeniu zapalenia jamy ustnej, gardła i krtani oraz przeziębienia.

Cyjanidyna, organiczny związek chemiczny z grupy antocyjanidynów, wykazuje działanie przeciwzapalne silniejsze od aspiryny, jest także silnymi przeciwutleniaczem, silniejszymi niż witamina E czy witamina C.

Maliny zawierają sporo witaminy C, która aktywizuje i wzmacnia układ odpornościowy oraz pomaga w skróceniu czasu infekcji górnych dróg oddechowych.

Owoce te jak i sok z nich zrobiony zawierają olejki eteryczne, które mają właściwości rozgrzewające co w oczywisty sposób pomaga przy przeziębieniu.

Z racji tego, że jest to środek naturalny z powodzeniem może być stosowany u dzieci.

Wszystko naturalne!!! Dla dzieci podczas przeziębienia… sok malinowy.

, , , , , ,Comments are closed.