truskawki,zdrowa żywność

Truskawki – nie tylko dla zdrowia i urody!

27 Wrz , 2016  

 

Czy w Waszej rodzinie jest choć jedna osoba, która nie przepada za truskawkami? Nie? Tak myśleliśmy! I dobrze, ponieważ występujące w truskawkach właściwości zdrowotne i lecznicze są nie do przecenienia.

Truskawki swoją piękną barwą od maja kuszą nas do zakupu do bezpośredniego zjedzenia, wypieków oraz przetworów. Te pyszne owoce polecane są przede wszystkim reumatykom, osobom cierpiącym na schorzenia wątroby, czy nerek – ponieważ są moczopędne.

Truskawki mają dobroczynne działanie na serce, gdyż obniżają poziom cholesterolu i ciśnienie tętnicze. Osoby z nadwagą i otyłością również powinny spożywać tak cenione owoce.

Minerały i witaminy występujące w truskawkach wpływają pozytywnie na kondycję włosów, a w okresie letnim przygotowana domowa maseczka wygładza i nawilża cerę!

Syrop domowy z truskawek przygotowany przez nas ma przejrzysty skład, a truskawki wykorzystane do jego produkcji pochodzą tylko z naszych plantacji prowadzonych według zasad integrowanej produkcji i zdrowej żywności.

Dzieci uwielbiają kompoty i napoje truskawkowe – my mamy zdrową alternatywę! Pamiętacie deser w postaci kaszy manny z syropem truskawkowym? Syrop od Owocowo świetnie się nadaje.

Zapraszamy do zakupu!

, ,Comments are closed.